Budowa systemów teleinformatycznych

Od fizycznej infrastruktury po prace programistyczne. Od małych instalacji po duże systemy IT. Każdy nasz projekt jest naszą wizytówką.

Comraid biznes

5 kluczowych etapów inwestycji

W ramach budowy systemu IT kompleksowo przygotowujemy dla klienta wszystkie niezbędne etapy inwestycji. To one gwarantują, że inwestycja będzie w pełni odpowiadała potrzebom firmy.

U

Badanie potrzeb klienta

To pierwszy krok inwestycji – przeprowadzamy audyt systemów istniejących w firmie oraz szczegółowo analizujemy jej potrzeby.

l

Projektowanie infrastruktury

Drugi etap – dostosowujemy technologie do istniejących zasobów z uwzględnieniem wszystkich ograniczeń i możliwości.

Wdrożenie systemu

To moment, w którym widzisz naszych pracowników w firmie – fizycznie montują system wg założonego projektu.

Szkolenie pracowników z obsługi systemu

Na tym etapie informujemy pracowników co zostało zrobione, w jakim celu i jakie są korzyści inwestycji. To moment, kiedy odpowiadamy na wszystkie możliwe pytania.

Support systemu

Wiemy, że początkowo nowe rozwiązania mogą wymagać “wyregulowania”, aby działały poprawnie. Właśnie dlatego w początkowym etapie czuwamy nad nimi szczególnie.

Sieci komputerowe

 • Projektujemy i budujemy sieci komputerowe w firmach – od instalacji przewodów, po ochronę sieci przed ludźmi i szkodliwym oprogramowaniem. 
 • Pomagamy w przyłączeniu sieci firmowej do internetu, dobierając i konfigurując odpowiedni router i firewall.
 • Stworzymy sieć bezprzewodową o odpowiednim zasięgu, prędkości i najwyższym bezpieczeństwie.
 • Wydzielimy podsieci dla różnych grup użytkowników np. dla gości. Umożliwimy dostęp do sieci firmowej z lokalizacji zdalnej konfigurując szyfrowane połączenia VPN.

Serwery

Oferujemy profesjonalną instalację serwerów, dzięki którym wszelkie bazy danych przechowywane będą w jednym miejscu, bez ryzyka zaginięcia ważnych dokumentów. 

 • Obecność serwera w firmie sprzyja zespołowej pracy na wielu komputerach, przy czym każdy z pracowników ma dostęp do oprogramowania oraz systemu plików wspólnych. 
 • Serwer zapewnia niezakłóconą pracę komputerów oraz urządzeń dodatkowych, na przykład drukarek, co może przyczynić się do znacznego podniesienia efektywności pracy. 

Wirtualizacja systemów komputerowych

Wirtualizacja umożliwia zainstalowanie wielu systemów operacyjnych na jednym serwerze, np. Windows Server i linux serwer jednocześnie. System operacyjny jest wtedy niezależny od fizycznej maszyny. Takie rozwiązanie pozwala archiwizować cały zainstalowany system (razem z konfiguracją), a nie tylko same dane. Podczas awarii serwera przestój w pracy ograniczamy wtedy do minimum.
Wirtualizacji dokonujemy w oparciu o narzędzia firm Vmware, Citrix, Microsoft lub oprogramowanie open source.

Chmura

Dzięki oprogramowaniu open source (z ang. otwarte źródło) mogą mieć Państwo w swojej firmie i tylko na własne potrzeby serwis, będący klonem Dropboxa, Facebooka, Office 365, systemy CRM, ERP i wielu innych – dostępny tylko w firmie lub poza nią. Są to bardzo wydajne, sprawdzone przez nas narzędzia, które kosztują bardzo mało.   

  Backup i archiwizacja

  Kiedyś zwykło się mówić, że albo robisz backup, albo będziesz go robić… Dzisiaj niestety backup robić trzeba? I to w bardzo określony, systemowy sposób, co wynika choćby z przepisów RODO. Temat backupów traktujemy bardzo poważnie. Działając na danych zawsze musimy mieć możliwość cofnięcia zmian do określonego punktu w czasie – nie tylko dla danych ale dla całej Państwa infrastruktury IT. To dla nas podstawa!

  Systemy prezentacji i telekonferencji

  Projektory, ekrany, głośniki, kamery, monitory wielkoformatowe, tablice interaktywne… Przygotowujemy profesjonalne instalacje, dobieramy sprzęt, konfigurujemy i szkolimy z obsługi. Wyposażymy Twoją firmę we wszystko to, czego w danym momencie potrzebuje. Nawet jeśli oczekujesz, że zacznie wyglądać jak z filmu sci-fi.  

   Skontaktuj się z nami!

   Adres siedziby

   Radosna 49/1

   60-593 Poznań

   Godziny pracy

   Pon -Pt: 8:00 – 16:00
   Sob – Nd: Zamknięte

   Telefon

   61 624 35 01