Serwery, sieci, routery

Czy zastanawiali się Państwo nad posiadaniem w firmie nowoczesnego, wydajnego serwera, który ułatwiłby przechowywanie danych, uprościłby sterowanie procesami oraz usprawnił zarządzanie zasobami IT? Tego typu rozwiązanie polecane jest zarówno w dużych, jak i w małych firmach.

Serwery

Oferujemy profesjonalną instalację serwerów, dzięki którym wszelkie bazy danych przechowywane będą w jednym miejscu bez ryzyka zaginięcia ważnych dokumentów. Obecność serwera w firmie sprzyja zespołowej pracy na wielu komputerach, przy czym każdy z pracowników ma dostęp do oprogramowania oraz systemu plików wspólnych. Serwer zapewnia niezakłóconą pracę komputerów oraz urządzeń dodatkowych, na przykład drukarek, co może przyczynić się do znacznego podniesienia efektywności pracy.

Wirtualizacje, przetwarzanie w chmurze

Proponujemy również bardzo zaawansowane rozwiązania wirtualizacji i przetwarzania w chmurze,
opartę na rozwiązaniach firmy Vmware oraz opensourcowe Openstack. Są to rozwiązania dla najbardziej wymagających oferujące w pełni redundantne i bardzo skalowalne środowisko IT.

Jakie są zalety firmowego serwera?

 • Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa firmy poprzez archiwizowanie wszelkich danych i bieżące wykonywanie kopii zapasowych,
 • możliwość pracy zdalnej – korzystanie z zasobów firmowych bez konieczności dostępu do firmowego komputera,
 • szybki dostęp do wszystkich potrzebnych w danej chwili dokumentów,
 • poprawa funkcjonowania systemów komputerowych,
 • łatwe administrowanie zasobami IT.

Terminale

Firma ComRaid oferuje instalację terminali, które z uwagi na innowacyjność i wysoką funkcjonalność, zyskują sobie coraz szersze grono klientów. Terminale, czyli tzw. wirtualne desktopy, doskonale sprawdzają się w placówkach edukacyjnych i instytucjach, coraz prężniej wprowadzane są też do firm. Terminale gwarantują pełne bezpieczeństwo, ich uszkodzenie nie oznacza utraty danych. Ponadto, są urządzeniami zużywającymi znacznie mniejsze ilości energii elektrycznej niż zwykłe komputery, co sprzyja oszczędności.

Sieć przewodowa i bezprzewodowa

Niezawodne rozwiązania sieciowe w firmie. Oferujemy montaż profesjonalnych, wysokowydajnych podzespołów, gwarantujących bezawaryjne korzystanie z internetu, niezależnie od ilości urządzeń. Przygotowujemy wydajne routery posiadające zaawansowana funkcjonalność, np.: Mutiwan – możliwość połączenia dwóch lub więcej dostawców internetu, tak, aby pracowali jak jeden, przy równoczesnej, nieprzerwanej pracy.

Przykładowe narzędzia, ktróre możemy zainstalować na serwerze

 • Exoplatform, czyli firmowy Facebook,
 • VtigerCRM, SugarCRM, system do komunikowania się z klientami i do akcji typu marketingowego,
 • Bonitabpm, którego funkcją jest modelowanie i analiza procesów biznesowych,
 • Zimbra, czyli zaawansowany system poczty elektronicznej,
 • Elastix, czyli pakiet do pracy grupowej z centralką telefoniczną,
 • Owncloud, narzędzie gwarantujące synchronizację między komputerami i przechowywanie plików w internecie.

Skontaktuj się z nami!

Adres siedziby

Radosna 49/1

60-593 Poznań

Godziny pracy

Pon -Pt: 8:00 – 16:00
Sob – Nd: Zamknięte

Telefon

61 624 35 01