Comraid Edukacja

Kompleksowa obsługa placówek edukacyjnych to jeden z głównych filarów działalności naszej firmy. Obsługujemy je od 2000 roku, a od 2006 roku pod marką ComRaid.

Comraid edukacja

Dlaczego ComRaid?

Wyspecjalizowaliśmy się w rozwiązaniu specyficznych problemów placówek edukacyjnych – bardzo dobrze orientujemy się w wymogach prawnych, obowiązujących placówki edukacyjne z zakresu IT i dzisiaj możemy im zaproponować własne, budżetowe rozwiązania, takie jak CR Backup (backup w chmurze), Filtrowanie Treści – system do filtrowania treści w Internecie czy serwery dostosowane do unikatowych potrzeb pracowników placówek edukacyjnych i oprogramowania, które wykorzystują. Rozwiązania te w pełni odpowiadają ich potrzebom – w przeciwieństwie do tych oferowanych przez zwykłe serwisy IT.

Możemy się też poszczycić wdrożeniem w kilkudziesięciu szkołach innowacyjnego i autorskiego projektu pracowni komputerowej, wykorzystującej terminale uczniowskie podpięte do jednego serwera, co pozwala średnio o połowę obniżyć koszt inwestycji, trzydziestokrotnie zmniejsza ryzyko awarii (1 komputer zamiast 30 w sali), realnie zmniejsza koszty obsługi pracowni, ułatwia zarządzanie systemem i znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwo pracowni. 

ComRaid ma na swoim koncie wdrożenia zarówno projektów rządowych, jak i komercyjnych. 

„E-klasy”

Kompleksowo wdrożyliśmy projekt pierwszej „E-klasy” w Wielkopolsce w Gimnazjum nr 20 i 56 w Poznaniu. ComRaid odpowiedzialny był za projekt, wdrożenie i serwis pracowni. Pracownia wyposażona została w mobilne komputery lub tablety dla każdego ucznia oraz tablicę interaktywną.

„Mistrzowie kodowania”

W Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu wdrożyliśmy pracownię komputerową w ramach projektu realizowanego przez firmę Samsung „Mistrzowie kodowania”. Szkoła wygrała pracownię w konkursie, a ComRaid był jej współwykonawcą.

„Cyfrowe szkoły”

Wielokrotnie wdrażaliśmy projekty realizowane w ramach „Cyfrowej szkoły” – rządowego projektu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej, który zakładał wyposażenie szkół w sprzęt komputerowy, zakup urządzeń cyfrowych dla uczniów oraz  projektowanie rozwiązań technologicznych z uwzględnieniem specyficznych potrzeb placówki.

Wdrażanie nauczania zdalnego

ComRaid ma duże doświadczenie we wdrażaniu technologii do nauczania zdalnego w oparciu o darmowe rozwiązania Office 365 oraz Google G Suite.

Wdrożenie obejmuje kompleksowe szkolenie dla całej kadry nauczycielskiej, które realizowane jest online – z wykorzystaniem wdrażanej technologii.

Jak możemy współpracować?

Opieka informatyczna

Filtrowanie Treści 

Archiwizacja danych

Monitoring

Pracownie komputerowe

Prawcownie interaktywne

Sieci komputerowe

Nasi Klienci

Izoterm świadczy kompleksowe usługi w zakresie projektowania i instalacji rozwiązań związanych z przesyłem energii cieplnej, pomiarami oraz wymianą ciepła. Firma ComRaid przygotowała nam środowisko pracy dla programu CAD, oraz serwisuje program Symfonia. Wdrożyli również system automatycznego wykonywania kopii zapasowych. Oraz wykonali modernizację serwera. Polecamy ComRaid jako zaufanego partnera.

IZOTERM Spółka jawna

Firma ComRaid świadczy zdalną pomoc techniczną, dla pracowników naszego ośrodka wypoczynkowego na Zanzibarze. Mimo odległości geograficznej ComRaid zawsze pomaga na czas.

ZanziResort LTD

Oferujemy najwyższej jakości usługi księgowe. Dla nas najważniejszy jest profesjonalizm. Pracownicy ComRaid dba o nasze komputery i sprawne działanie oprogramowania księgowego, można na nich polegać.

Ekonomik Hanna Grześkowiak

Firma ComRaid od wielu lat utrzymuje w optymalnej formie komputery w mojej firmie. Dbają również aby nasz portal mieszkańców online niezawodnie służył naszym klientom. Firma wdrożyła w naszym biurowcu wielopunktową, niezawodną sieć bezprzewodową, oraz przygotowała salkę konferencyjną do pracy z projektorem.

PALATYN Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o.

Skontaktuj się z nami!

Adres siedziby

Radosna 49/1

60-593 Poznań

Godziny pracy

Pon -Pt: 8:00 – 16:00
Sob – Nd: Zamknięte

Telefon

61 624 35 01